خانه / برگزیده / احتمال پرداخت مطالبات مال باختگان« سکه ثامن» قوت گرفت
17

احتمال پرداخت مطالبات مال باختگان« سکه ثامن» قوت گرفت

وکیل پرونده کثیرالانتشار سکه ثامن گفت: با محکومیت متهم ردیف دوم پرونده به رد مال امکان استیفای حقوق موکلین و پرداخت مطالبات ایشان فراهم می‌شود.

به گزارش مهروطن نیوز و به نقل از مهر، رسول کوهپایه زاده در خصوص پرونده سکه ثامن اظهار کرد: در خصوص رأی صادره برای متهم ردیف دوم پرونده هرچند وی به اتهام مشارکت در کلاهبرداری محکوم شده بود اما از مجازات رد مال در دادنامه صادره معاف شده بود که این امر برخلاف اصول عادلانه رسیدگی به پرونده کیفری و قوانین و مقررات موضوع و عدالت و انصاف بود.

وی افزود: با پیگیری و قاطعیت سرپرست رسیدگی به جرایم رایانه‌ای مستند به بند پ ماده ۴۷۷ آئین دادرسی کیفری ایشان به عنوان دادستان مجری حکم در نامه‌ای به دادستان محترم تهران درخواست اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری در خصوص محکوم ردیف دوم پرونده را دادند چراکه مجازات وی با جرم تناسبی ندارد.

کوهپایه زاده بیان کرد: نامبرده رئیس هیئت مدیره و در واقع به نحوی مغز متفکر اقدامات بوده و اموال قابل توجهی به نام وی منتقل شده است و چندین میلیارد تومان و یک چمدان ارز را در خارج از کشور منتقل کرده بود که در صورت پذیرش دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ و تشخیص رئیس قوه قضائیه مبنی بر خلاف شرع بودن این رأی محکومیت ایشان به رد مال امکان استیفای حقوق موکلین و پرداخت مطالبات ایشان فراهم می‌شود.

وی گفت: به عنوان وکیل مالباختگان درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری را به محضر ریاست قوه قضائیه تقدیم خواهم کرد.

کوهپایه زاده در پایان گفت: موضوع دیگر اینکه به منظور ردیابی وجوه متعلق به مالباختگان پرونده پول‌شویی دیگری مرتبط با سایر افراد در پرونده از جمله اتحادیه طلا و جواهر تهران، صرافان منصوبین و بستگان محکوم پرونده در شعبه ۱۰۵۲ کیفری تهران مفتوح رسیدگی شده است و امیدواریم با درایت قاضی شعبه ابعاد فعالیت‌های مجرمانه همه عوامل پرونده کشف شود و وجوه متعلق به موکلان مسترد گردد.

درباره مهروطن نیوز

همینطور بررسی کنید

66

۱۰ فناوری‌ نوظهوری که «امنیت داده» را متحول می‌کند

مؤسسه ارزیابی و برنامه‌ریزی علم و فناوری کره جنوبی، با انتشار گزارشی فناوری‌های نوظهور که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *