خانه / برگزیده / پوشش بیمه ای تعرفه های پرستاری تصویب شد
1

پوشش بیمه ای تعرفه های پرستاری تصویب شد

وزیر بهداشت، از اعطای بسته حمایتی دولت برای بیماران خاص و تالاسمی خبر داد و گفت: دستورالعمل اجرایی تعرفه گذاری بسته های خدمات و مراقبت های پرستاری در شورای عالی بیمه تصویب شد.

به گزارش مهروطن نیوز، بهرام عین اللهی، در پایان هشتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت اظهار داشت: با مصوبه شورای عالی بیمه سلامت دو داروی مهم بیماران خاص از جمله یک داروی بیماران تالاسمی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در ارتباط با بیماران خاص و صعب العلاج تصمیمات خوبی گرفته شده که بعد از تخصیص بودجه لازم، اجرایی می‌شود، افزود: این مصوبات به وزارت بهداشت کمک می‌کند تا بتواند حمایت‌های مؤثری از بیماران خاص انجام دهد.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که همواره از مطالبات جامعه پرستاری بوده است، از سال ۱۳۸۶ به تصویب رسیده، ولی در این ۱۵ سال اجرایی نشده بود، گفت: تعرفه خدمات پرستاری امسال در هیأت دولت مصوب شد و برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود.

عین اللهی ادامه داد: ضوابط و دستورالعمل‌های اجرایی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شد و سازمان‌های بیمه گر قبول کردند که اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی بیمه از جلسات بسیار مهم است که با حضور نمایندگان تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بیمه برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این جلسه مصوبات بسیار خوبی داشتیم و ضوابط اجرایی که در بیمه الکترونیک وجود دارد، به تصویب رسید.

وزیر بهداشت افزود: ما طبق قانون بودجه باید این ضوابط را اجرا می‌کردیم که تمام سازمان‌های بیمه متعهد شدند آن را اجرا کنند.

عین اللهی ادامه داد: در مصوبه دیگر این مجوز صادر شد که در صورت قطعی برق، قطعی سامانه و موارد احتمالی که ممکن است نسخه نویسی الکترونیک با اختلال موقت مواجه شود، ۱۲ درصد موارد نسخه نویسی و ۲۰ درصد موارد نسخه پیچی، خارج از سامانه انجام گیرد.

وی تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیک در بیمه سلامت بالای ۹۰ درصد اجرایی شده و سایر بیمه‌ها موظفند نسخه نویسی الکترونیک را به طور کامل انجام دهند.

وزیر بهداشت در خصوص مصوبه دیگر شورای عالی بیمه سلامت، گفت: این شورا همچنین در خصوص پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی مصوباتی داشت.

عین اللهی با بیان اینکه شورای عالی بیمه سلامت تصویب کرد که ۷۰ درصد هزینه‌های بخش غیردولتی در بخش توانبخشی پوشش داده شود، افزود: این طرح در منطقه سراوان به صورت آزمایشی شروع شده است و طبق این مصوبه بیماری‌هایی مثل تالاسمی و اوتیسم مشمول پوشش بیمه‌ای مناسبی خواهند شد.

درباره مهروطن نیوز

همینطور بررسی کنید

44

کاهش صادرات خشکبار به کمتر از یک میلیارد دلار در سال

دبیر اجرایی اتحادیه صادرکنندگان خشکبار با اشاره به تعرفه نیم درصدی و غیررقابتی شدن محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *