خانه / برگزیده / صنایع اصلی بورس را پایین آوردند

صنایع اصلی بورس را پایین آوردند

به گزارش مهر وطن نیوز، در آخرین روز معاملاتی بورس و فرابورس ایران در هفته گذشته شاخص کل حدود ۸۸۰ واحد افت کرد. امروز نیز این شاخص با ادامه کاهش قیمت‌ها روند کاهشی را تجربه کرد. بانکی‌ها، فلزی‌ها و خودرویی‌ها امروز دست به دست هم دادند تا شاخص‌های بازار کاهش یابد.

 امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، فعالان بازار شاهد افت آرام بیشتر قیت‌ها بودند. در نتیجه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادر تهران ۸۶۰ واحد کاهش یافت و به رقم به ۱۶۴ هزار ۴۹۱ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۹۱ واحد کاهش تا رقم ۲۷ هزار ۶۵۱ پایین رفت.

در این ساعات معاملاتی شاخص آزاد شناور با ۹۹۶ واحد کاهش تا رقم ۱۷۶ هزار و ۴۹۶ پایین رفت و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۷۳۳ و ۱۲۳۲ واحد کاهش پیدا کردند.

گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید بانک ملت و سرمایه‌گذاری پتروشیمی خلیج فارس هر یک به ترتیب ۱۱۲، ۱۱۰ و ۷۰۹ واحد تاثیر کاهنده در شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. اما گروه مپنا، پتروشیمی خارک و معدنی وصنعتی گل گهر هریک به ترتیب ۵۷، ۲۸ و ۲۷ تاثیر افزاینده سعی کردند شاخص بازار را تقویت کنند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی نوسان قیمت سهم‌ها اکثرا کمتر از دو درصد رو به بالا یا پایین بود. در این گروه ۵۹ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۲۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

از جمله گروه‌های پر معامله در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته گروه خودرو وساخت قطعات بود که ارزش معاملات آنها به بیش از ۵۱ ملیارد تومان رسید و همچنین حجم معاملات به رقم ۲۸۳ سهم اوراق مالی رسید. اما در نهایت بسیاری از نمادهای این گروه با کاهش قیمت بیش از دو درصد در قیمت پایانی مواجه شدند.

گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری از دیگر گروه‌هایی بودند که روی شاخص های بازار تاثیر کاهنده داشتند. در برخی از نمادهای این گروه از جمله بانک ملت صف فروش مشاهده شد. بانکی‌ها نیز نسبت به دیگر گروه‌ها از ارزش معاملات بالای برخوردار بودند؛ به طوری که ارزش معاملات آنها به بیش از ۴۵ میلیارد تومان رسید.

استخراج کانه‌های فلزی نیز عمدتا با کاهش قیمت روبرو شدند و نمادهای موجود در این گروه در جهت کلیت بازار کاهش قیمت را شاهد بودند. در گروه فرآورده‌های نفتی کک و سوخت هسته‌ای قمیت سهم‌ها عمدتا کمتر از یک درصد به سمت بالا و پایین نوسان کرد. در این گروه ۱۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۳۴۶ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۲ سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار رقم ۱۱۸ هزار ۳۷۸ نوبت را تجربه کرد.

شاخص کل فرابورس نیز با ۸.۷ کاهش رقم ۱۸۴۲ واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۳۵۴ میلیارد تومان رسد و حجم معاملات آن تا رقم ۷۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی افزایش یافت.

درباره مهروطن نیوز

همینطور بررسی کنید

44

کاهش صادرات خشکبار به کمتر از یک میلیارد دلار در سال

دبیر اجرایی اتحادیه صادرکنندگان خشکبار با اشاره به تعرفه نیم درصدی و غیررقابتی شدن محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *