خانه / برگزیده / رئیسی؛ فعالان اقتصادی ایران توانستند تحریم ها را دور بزنند / فعال تر شدن دفاتر بازرگانی
22

رئیسی؛ فعالان اقتصادی ایران توانستند تحریم ها را دور بزنند / فعال تر شدن دفاتر بازرگانی

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم با ثبت بیش از ۵۰ میلیارد دلار صادرات یک رکورد ۴۰ ساله ثبت کرده است، از فعال شدن دفاتر بازرگانی ایران در سایر کشورها برای معرفی هرچه بهتر توانمندی‌های علمی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش مهروطن نیوز و به نقل از ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز یکشنبه در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران در محل سالن اجلاس سران گفت: بیش از هزار بازرگان و فعال اقتصادی و مسئولان اقتصادی کشورهای منطقه و خارج از منطقه از این رویداد بازدید خواهند کرد و این رویداد مهم سبب ارتباط اقتصادی و تجاری بین ایران و دیگر کشورها شده و سطح روابط تجاری و اقتصادی ارتقا خواهد یافت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران به صنعت نفت بیشتر شناخته شده و دیگر توانمندی‌های کشور مورد غفلت واقع شده بود، اظهار داشت: لذا دولت سیزدهم با عمده کشورهایی که ارتباط دارد سطح روابط تجاری و اقتصادی خود را از وضع فعلی ارتقا خواهد داد.

آیت الله رئیسی نخستین گام برای توسعه روابط تجاری را شناخت توانمندی ها و ظرفیت ها دانست و اظهار داشت: ابتدا باید ظرفیت ها شناخته شود و ظرفیت دیگر کشورها نیز باید برای بازرگانان شناخته شود.

وی یکی از وظایف مهم دفاتر بازرگانی را معرفی کردن توانمندی ها و ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی ایران به فعالان اقتصادی سایر کشورها برشمرد و افزود: در این دوره تلاش شده با فعال کردن این دفاتر، این ماموریت پیگیری شود.

رئیس جمهور برگزاری «ایران اکسپو» را زمینه خوبی برای معرفی ظرفیت های اقتصادی و تجاری کشورمان توصیف کرد و گفت: در این حوزه ما با عمده کشورهایی که در اتباط هستیم، سطح روابط تجاری و اقتصادی ما می تواند متفاوت شود و در سطح بالاتری قرار گیرد.

آیت الله رئیسی، محصولات امروز ایران را در کشورهای همسایه و دنیا قابل‌ رقابت با کشورهای مدعی در تولید آن محصولات عنوان کرد و گفت: اقدامات مفیدی در حوزه سلامت و دارو و تجهیزات پزشکی در این دولت انجام گرفت به طوری که امروز ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل تولید و صادر شود و از افتخارات این کشور است.

وی ادامه داد: در صنایع فولادی و پتروشیمی و معادن فعال هم در کشور کارهای بزرگی انجام شده و یا در دست انجام است ضمن آنکه پارک های علم و فناوری نیز می تواند مورد بازدید تجار و فعالان اقتصادی قرار گیرد.

رئیس جمهور گفت: هیات‌های اقتصادی دیگر کشورها و روسای جمهورشان که از توانمندی های ایران بازدید کرده اند، در شگفت بودند که با همه تحریم‌ها ما به این جایگاه دست یافته‌ایم.

وی در عین حال با بیان اینکه دشمنان برای اینکه دست ما به بخش های مختلف دانش، علم و فناوری نرسد، تلاش‌های فراوانی می‌کنند، اظهار داشت: با وجود این تلاش ها امروز دانش در بسیاری حوزه‌ها از جمله صنایع دفاعی و هسته‌ای در ایران بومی‌سازی شده است و محققان ایرانی در این زمینه‌ها نه تنها دست به بومی سازی دانش زده اند بلکه صاحب نظریه هم هستند.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: با وجود تحریم ها و تهدید ها گام‌های خوبی در کشور برداشته شده است.

رئیس جمهور به اظهارات سخنگوی کاخ سفید مبنی بر اینکه فشارهای حداکثری به ایران شکست مفتضحانه خورده است اشاره و دلیل آن را دستیابی دانشمندان ایرانی به حوزه های مختلف علم و فناوری عنوان کرد و گفت: فعالان اقتصادی ما توانستند تحریم ها را دور بزنند و خنثی کنند که این نمایشگاه از جلوه های توانمندی ایران است.

آیت الله رئیسی تاکید کرد که شرکت های ایرانی نباید به این میزان فعالیت بسنده کنند زیرا اراده، دانش و زمینه کار و فعالیت و در کشور موجود است‌.

درباره مهروطن نیوز

همینطور بررسی کنید

23

اعطای بسته تشویقی به پزشکان جوان

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، به تشریح بسته تشویقی برای حمایت از پزشکان جوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *