خانه / بانک و بیمه / تمهیدات سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از مراجعه حضوری بیمه شدگان ، کارفرمایان و بازنشستگان
تامین اجتماعی

تمهیدات سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از مراجعه حضوری بیمه شدگان ، کارفرمایان و بازنشستگان

تامین اجتماعی

به گزارش مهروطن نیوز مهرداد قریب اظهار کرد: بسیاری از خدماتی که مردم برای دریافت آن به شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند به صورت غیرحضوری از طریق درگاه رسمی خدمات غیر حضوری به نشانی https://eservices.tamin.ir قابل انجام است و برخی از خدمات نیز همچون ثبت درخواست بازنشستگی، تمدید اعتبار کارت هوشمند رانندگان و تمدید اعتبار دفترچه درمانی بدون نیاز به هیچ اقدامی از سوی بیمه شدگان تا پایان فروردین ماه ۹۹ انجام شده است.

قریب افزود: تمدید اعتبار دفاتر درمانی منتهی به بهمن ۹۸ کلیه بیمه شدگان و مستمری بگیران تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به صورت هوشمند انجام می‌شود و نیازی به حضور بیمه شدگان و بازنشستگان برای تمدید اعتبار در شعب و کارگزاریهای تأمین اجتماعی نیست.

وی ادامه داد: مهلت پرداخت حق بیمه‌ی بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از فراهم شدن زمینه پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری خبر داد و گفت: برای کلیه بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، قریب افزود: ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز وکمک ازدواج و…) نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی قابل انجام است.

وی ادامه داد: برای ثبت درخواست بازنشستگی نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می‌شود. همچنین انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنان تا پایان فروردین ۱۳۹۹ قابل انجام است.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی فراهم شدن امکان بیمه پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده است را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای کاهش مراجعه حضوری به شعب این سازمان برشمرد و گفت: بیمه پردازی این افراد تا پایان فروردین سال۱۳۹۹ قابل انجام است.

قریب همچنین از امکان استعلام گواهی میزان سوابق پرداخت حق بیمه از طریق سامانه غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.

وی همچنین گفت: در ایام تعطیلات نوروزی سال جاری شعب وکارگزاریهای منتخب سازمان تأمین اجتماعی خدمات مربوط به دفاتر درمانی را به جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ارائه خواهند داد.

درباره مهروطن نیوز

همینطور بررسی کنید

44

کاهش صادرات خشکبار به کمتر از یک میلیارد دلار در سال

دبیر اجرایی اتحادیه صادرکنندگان خشکبار با اشاره به تعرفه نیم درصدی و غیررقابتی شدن محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *