خانه / برگزیده / ایران ۱۵ ماهیگیر هندی را آزاد کرد

ایران ۱۵ ماهیگیر هندی را آزاد کرد

به گزارش وطن رسانه به نقل از دی ان ای، به گفته یکی از مقامات بلندپایه هند، ایران ۱۵ ماهیگیر هندی که به طور غیرقانونی وارد آبهای این کشور شده بودند را آزاد کرد.

«ناکول» معاون کمیسر اوتارا کاندا در این باره گفت: خوشحالیم که روز سه‌شنبه ماهیگیران اوتارا کانادا آزاد شدند در این راه تلاش‌های زیادی صورت گرفت.

وی در ادامه گفت که تمام ماهیگیران در قایق‌های خود به امارات متحده عربی می‌روند و بعد از آن، برای امنیست بیشتر، به هند بازمی‌گردند.

این مقام هندی همچنین درباره آزادی این ماهیگیران خاطرنشان کرد ابتدا صاحبان قایق تلاش کردند ماهیگیران را آزاد کنند، اما پس از مداخله وزارت امور خارجه هند، دولت ایران موافقت کرد که این افراد را آزاد کند

ناکول افزود: ماهیگیران از ۲۷ جولای توسط دولت ایران به دلیل ورود غیرقانونی به جزیره کیش بازداشت شده بودند. آنها در حال ماهیگیری روی سه قایق متعلق به یک تاجر اماراتی بودند.

وی در ادامه گفت: این ماهیگیران به همراه ۳ ماهیگیر از دبی پس از بازداشت با ارسال یک ویدئو خبر بازداشت خود را اعلام کردند.

ناکول اضافه کرد: بعد از آن مقام‌های کاوار، نامه‌ای به سوشما سوآراج ، وزیر امور خارجه هند نوشته و از وی خواستند تا شخصا موضوع را بررسی کند.

وی همچنین درباره علت به تاخیر افتان آزادی ماهیگیران گفت: یکی از سه ماهیگیر اماراتی هنگام دستگیری از قایق فرار کرد و به همین دلیل این پروسه قدری طول کشید.

درباره مهروطن نیوز

همینطور بررسی کنید

نشانه های عجیبی که می تواند حاکی از ابتلا به امیکرون باشد

بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط مبتلایان به اُمیکرون مشخص شده که علائم سویه اُمیکرون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *